Соціо

7 Вересня 2016

Дитячий обласний пульмонологічний санаторій “Малятко” – ціле літо “на слуху”: річ у тім, що лікувальний корпус закладу третій рік поспіль перебуває в стані перманентної реконструкції, коштів у області постійно не вистачає на його добудову. В підсумку, корпус руйнується, надавати повноцінний спектр лікувальних послуг дітям нереально. І це при тому, що подібний дитячий санаторій на Закарпатті – єдиний!

Нагадаємо, нещодавно батьки вже зверталися як на адресу видання, так і до керівництва області з проханням добудувати лікувальний корпус санаторію.

“Це єдиний заклад в області з таким високим рівнем надання послуг, пише нам на сторінці в Фейсбук пані Наталя Гнатків з Ужгорода. – У мене донька 8 років, має постійні обструктивні бронхіти, і тільки тут в санаторії влітку має можливість пройти курс оздоровлення. Аналогічного закладу на Закарпатті немає. Але колись, коли ми тут були в перші рази, ще працювала соляна кімната, яка дає дуже добрий ефект на бронхи та легені. Потім старий корпус, в якому були ці кімнати, вирішили реконструювати (він уже сипався), але грошей забракло. Просимо владу – допоможіть закладу, вже лише дозавершити потрібно той корпус, роботи небагато. Будемо вдячні”.

Читайте також: Добудувати корпус унікального дитячого санаторію “Малятко” просять владу батьки

На жаль, на останній сесії обласної ради кошти на добудову корпусу так і не виділили. Тож наразі оглянути, в якому стані об’єкт і що йому потрібно, вирішив голова обласної ради Михайло Рівіс – сьогодні він приїхав до закладу.

За словами підрядника, на сьогодні роботи виконані на майже 2 млн. грн, що складає понад 50% готовності об’єкта, але для повного його завершення необхідно ще 2,4 млн. грн. Таких коштів наразі в обласному бюджеті не має, тому гостро постало питання, що з приходом зими незавершене будівництво може зазнати руйнації, а це потягне в подальшому більшу вартість реконструкції лікувального корпусу.

1 з 9

Санаторій Малятко - Чи вдасться ще цьогоріч добудувати санаторій “Малятко” Санаторій Малятко - Чи вдасться ще цьогоріч добудувати санаторій “Малятко” Санаторій Малятко - Чи вдасться ще цьогоріч добудувати санаторій “Малятко” Санаторій Малятко - Чи вдасться ще цьогоріч добудувати санаторій “Малятко” Санаторій Малятко - Чи вдасться ще цьогоріч добудувати санаторій “Малятко” Санаторій Малятко - Чи вдасться ще цьогоріч добудувати санаторій “Малятко” Санаторій Малятко - Чи вдасться ще цьогоріч добудувати санаторій “Малятко”

 

Найоптимальніший варіант виходу із ситуації, – перенаправити не освоєні до кінця року кошти з інших об’єктів, аби максимально зберегти незавершене будівництво цього корпусу та уникнути руйнівних пошкоджень у холодний період. Для цього потрібно близько 1 млн. грн, а вже наступного року з обласного бюджету буде виділено необхідну суму коштів для завершення реконструкції.

Як розповіла головний лікар  санаторію Галина Мороз, на сьогодні в закладі оздоровлюється понад 90 діток від 3-х до 11-ти років до 28 днів. Їм надаються послуги лікувального, оздоровчого, профілактичного та реабілітаційного характеру, із застосуванням фізіотерапевтичних методів, дієтотерапії, лікувальної фізкультури та інших методів лікування та реабілітації. На території закладу розміщено чотири спальні корпуси, лікувальний, їдальня, котельня та інші господарські приміщення.

На завершення Галина Іванівна додала, що з введенням в дію лікувально-діагностичного корпусу, оздоровниця матиме ізолятор, зал для лікувальної фізкультури, лікувальні та діагностичні кабінети: камера штучного мікроклімату, алергодіагностики, функційної діагностики, стоматологічний кабінет, масажу, лазеротерапії, теплолікування, інформує прес-служба Закарпатської облради.

 

 

 

Останні новини:

Передзвоніть мені: