У закладі готують проект по запровадженню іпотерапії

Санаторій для дітей «Малятко», що на Ужгородщині, унікальний багато в чому. Адже кращого подібного закладу в області просто нема. В ньому лікують дітлахів за останніми сучасними технологіями, кормлять їх краще, ніж вдома, і, що головне, все це безкоштовно. І, що саме цікаво, це ще далеко не межа всім можливостям «Малятка». Адже скоро в санаторію лікуватимуть не тільки лікарі, а й …коні. Керівництво лікувального закладу планує створити на своїй базі  транскордонний іпотерапевтичний центр. При чому власними силами. Як то кажуть, якщо чогось захотіти…

Коні лікують все!

kin2

Нещодавно «Малятко» вирішило взяти участь в проекті створення Транскордонного іпотерапевтичного центру, який би обслуговував чотири країни – Україну, Румунію, Словаччину, Угорщину. Керівництво закладу подали відповідні документи з метою отримання фінансування на цю справу від європейських організацій.  Ідея створення подібного центру виникла давно. Як розповіла головний лікар обласного дитячого спеціалізованого пульмонологічного санаторію «Малятко» Галина МОРОЗ,  сама історія….

Отже, в разі фінансування на базі «Малятка» створять транскордонний іпотерапевтичний центр. Що це принесе корисного? Для цього достатньо перерахувати декілька переваг. Зокрема, це суттєво розвине в області саму іпотерапію. Що це таке? Це інноваційний метод реабілітації та терапії з використанням тісного зв’язку між людьми і кіньми. Одним словом, хворий лікується завдяки їзді на коні. За рахунок чого? Температура тіла скакуна вища від температури людини на 1,5–2 °С. М’язи спини тварини, що йде, розігрівають і масажують м’язи ніг вершника, нормалізують м’язовий тонус і підсилюють кровообіг у кінцівках. Крім того, кінь чинить на вершника потужний емоційний вплив, що дозволяє використовувати іпотерапію для лікування психоемоційних розладів, фобій та інших порушень психіки. Між вершником та його конем налагоджуються близькі дружні стосунки, що дуже важливо для невпевнених у собі й самотніх людей. Особливо ж — для дітей, які страждають на аутизм. Одним словом, подібна терапія допомагає багатьом – і хворим на ДЦП, і маючим проблеми з диханням. Звісно, в разі створення такого центру на базі «Малятка», лікування буде відбуватися під пильним наглядом психологіви та вихователів санаторію, які паралельно  досліджуватимуть вплив коней на адаптацію дітей у санаторію, зміну їх психологічного стану після спілкування з тваринами.

 

Переваги

 

Ще одна перевага центру, за словами Галини Мороз, це обмін інформацією з сусідніми регіонами. Подібний транскордонний центр в Оноківцях дасть поштовх для розвитку іпотерапії в інших регіонах. При чому не тільки України, а й сусідніх країн. Це буде своєрідний місток для  стійких партнерських відносин та обмін досвідом в галузі реабілітації методом іпотерапії, що надасть можливість населенню в прикордонних районах його використовувати. В рамках проекту керівництво «Малятка» планує створити  інституційну та інформаційну базу та розвивати систему тренінгової підготовку іпотерапевтів. Одним словом, і собі допоможуть, і іншим. Варто зазначити, що зі створенням таких закладів суттєво зросте не тільки медична привабливість, а й туристична. Подальший розвиток Центру надасть можливість для відвідувачів отримувати нові послуги (катання на конях) орієнтовані не тільки оздоровчі, а й виховні, розважальні, атракційні, туристично привабливі. Не слід забувати, що створивши цей центр, можна буде звести до мінімуму рівень безробіття для фахівців у галузі реабілітації.

 

Залишилося лише отримати фінансування для такого масштабного проекту. Як розповіла Галина Мороз, в разі отримання гранту, в лікувальному закладі для початку планують  капітальний ремонт господарських приміщень санаторію. В них побудують стайню для коней з манежем. Вже потім закуплять спеціальні сідла для коней та іншого спорядження і почнуть готувати для роботи персонал – їх направлять в угорський центр іпотерапії, де вони мають отримати відповідні сертифікати міжнародного зразка. До речі, за ці ж кошти в «Малятко» планують організувати наметовий табір на своїй території, де молодь з прикордонних районів матиме можливість пройти іпотерапію, познайомитися з культурою нашого краю.

 

Загалом, за подібні намагання зробити нашу медичну галузь кращою, «Малятко» слід тільки похвалити. Адже сам санаторій, навіть за дуже хорошого фінансування ( 5 мільйонів грн. в рік, з них 37 грн. в день на харчування однієї дитини), не зупиняється в розвитку. І не чекає подачок від держави. Адже завдяки раціоналізаторським витратам та постійному пошуку джерел фінансування, на зарплати працівникам «Малятка» виділяють лише 40% з бюджету, а не 80% як в інших медичних закладах краю. Тому чимало коштів можна спрямувати на вдосконалення санаторію. Крім того,  у санаторію з’являться нові функції.  Так обласна влада  виділила 1 млн. грн. на реконструкцію лікувального корпусу, ще в планах закінчити лікувально-діагностичний центр санаторію. «Також чекаємо кошти, які мають прийти з Японії в рамках  Кіотського протоколу, на утеплення дахів та вікон у двох спальних корпусів», – розповіла Г. Мороз. Ще в планах у «Малятка» розширити спектр діяльності: на його базі хочуть створити умови для лікування  захворювань опорно-рухової системи, дитячої неврологію, проводити кардіоревматологію, медико-соціальну реабілітацію дітей інвалідів. Одним словом, в «Малятко» на фоні інших ужгородських лікарень справжній рай. Тобто можна зробити, якщо захотіти…

Останні новини:

Передзвоніть мені: