Лікування та оздоровлення

У санаторії розроблені чіткі алгоритми лікувального, діагностичного та реабілітаційного етапів у дітей, які мають бронхо-легеневу патологію.

Методики лікування та оздоровлення:

– медикаментозна терапія;
– дієтотерапія;
– кліматотерапія;
– галоаерозольтерапія;
– синглетно-киснева терапія, кисневі коктейлі;
– лікувальна фізкультура;
– лікувальний масаж;
– небулайзерна терапія;
– використання фізичних факторів;
– санація хронічних вогнищ інфекції;
– психокорекція у дітей;
– розвиваюча верхова їзда.

Загальними протипоказаннями до направлення дітей до санаторію є усі хвороби в гострому періоді, перенесені інфекційні хвороби до закінчення терміну ізоляції, активні форми туберкульозу, хвороби серцево-судинної системи з недостатністю кровообігу вище І ступеня, діти з епілепсією, психоневрозами, розумовою відсталістю, які потребують індивідуальних умов догляду та лікування.

Кабінет фізіотерапії

 Реабілітація здійснюється :

  • інгаляторієм
  • кабінетомелектро-світлолікування
  • камерою штучного мікроклімату
  • масажним кабінетом
  • комплексом лікувальної фізкультури
  • розвиваюча верхова їзда

Клінічна лабораторія

Методи діагностики:

– скринінгова алергодіагностика.
– реографічне дослідження.
– електрокардіографія.
– спірографія.
– кардіоінтервалографія тощо.

Алергологічний кабінет

За статистикою, на сьогодні кожна 5-та людина має постійну алергію на що-небудь. За прогнозами, до 2015 року кожна друга людина страждатиме цією недугою. У наш час на алергічні захворювання страждає 25-30% дитячого населення, спостерігається значне їхнє «молодшання» (зміщення початку виникнення недуги на більш ранній вік). Тенденція до почастішання тяжких клінічних форм висуває проблему діагностики, лікування і профілактики алергії у дітей на одне з провідних місць у сучасній клінічній педіатрії.

Кліматотерапія

Виходячи з особливостей ландшафтного розташування закладу та специфіки його діяльності, з кліматичних характеристик найбільше використовується чисте, насичене до 21% киснем повітря, а також сонце та прогулянки пішки.

Галоаерозольтерапія

У санаторії широко застосовується такий вид терапії, як гало аерозольтерапія. Для цього в закладі створено камеру штучного мікроклімату. Власне це приміщення із сухим повітрям, насичене від’ємно зарядженими іонами хлориду натрію, очищене від вірусів, мікробів та алергенів. Курс галотерапії сприяє підвищенню захисних сил організму, тому будь-які застудні захворювання та, скажімо, неприємності міжсезоння обходять усіх, хто пройшов курс галотерапії, стороною.

Небулайзерна терапія

Небулайзер (від лат. Nebula – туман) – це прилад, який перетворює розчин лікарського засобу  в аерозоль, що полегшує надходження терапевтичних доз лікарського препарату в дихальні шляхи. Показання до застосування інгаляторів небулайзерного типу: гострі респіраторні захворювання верхніх дихальних шляхів (риніт, фарингіт, ларингіт, трахеїт) та їх ускладнення; пневмонія; хронічні обструктивні захворювання легенів, хронічний бронхіт; бронхіальна астма; туберкульоз легенів і бронхів; профілактика післяопераційних ускладнень органів дихання; муковісцидоз; емфізема; бронхоектатична хвороба тощо. 

Іпотерапія (розвиваюча верхова їзда)

Іпотерапія (від грецького слова «гіппос» – кінь) – метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди. Про сприятливий вплив верхової їзди на хворих і поранених свідчать ще записи у працях античних медиків і лікарів Середньовіччя. На сьогодні цей метод використовують і в санаторії «Малятко» для лікування дітей з бронхо-легеневими захворюваннями.

Наразі на території санаторію триває будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу, після введення якого в експлуатацію з’явиться можливість урізноманітнити діапазон надання послуг реабілітаційного спрямування для дітей області та розширити перелік нозологій, реабілітація яких здійснюватиметься на базі закладу.

 У санаторії забезпечують за бажаннями дітей та батьків пізнавальні екскурсії (у місті та поза його межами), відвідування басейну (ЛФК).

Проживання

Детальніше

Харчування

Детальніше

Виховання

Детальніше

Лікування

Детальніше