Виходячи з особливостей ландшафтного розташування закладу та специфіки його діяльності, з кліматичних характеристик найбільше використовується чисте, насичене до 21% киснем повітря, а також сонце та прогулянки пішки.

Аєроіони в поєднанні з фітонцидами соснових порід дерев, софори, гібіскусу, беріз, райських яблунь та різноцвіття трав благотворно діють на бронхо-легеневу систему наших дітей та організму дитини в цілому.

У поєднанні з загальнозміцнювальною, фіто-вітамінотерапією, муколітичною та відхаркувальною терапією, масажем грудної клітини та спини, лікувальною фізкультурою, галотерапією дає позитивний результат у зміцненні імунної системи дитини. Аєроіони насичують кров дитини киснем, а фітонциди вбивають бактерії, гриби, хвороботворні мікроорганізми.

Прогулянки по парку санаторію у поєднанні з теренкуром, спортивні ігри, сон на відкритому повітрі, перебування на відкритих та напівзакритих верандах мають значні лікувальні властивості. У дітей покращуються діяльність внутрішніх органів, підвищується настрій та позитивний емоційний стан.

Це все призводить до підвищення опірності організму простудним захворюванням у дітей. Під дією сонячного проміння у шкірі дитини утворюється життєво необхідний вітамін D. Майже всі тканини на дітях в літній час пропускають ультрафіолетовий спектр випромінювання. І дитина піддається засмазі через одяг. Сонячні промінці сприяють покращенню самопочуття дитини, активуються всі функції організму, покращується склад крові, прискорюється загоювання ран та язв.

Єдиним протипоказом для аеротерапії є гострі запальні стани і лихоманка.

А для геліотерапії (лікування за допомогою сонця) потрібен спеціальний відбір дітей, оскільки для цього методу лікування є багато протипоказів.

Для довідки:

Аероіонотерапія — фізіотерапевтичний метод, що полягає у використанні з лікувально-профілактичною метою певних частинок — аероіонів, які містяться у повітрі і є носіями електричних зарядів.

Дія аероіонів на організм залежить від їх кількості й електричної природи. Аероіони подразнюють сприймаючі нервові апарати легень, а також надходять у кров, де віддають свої електричні заряди її елементам.

Корисно впливають на організм лише аероіони, які несуть негативний електричний заряд (т. з. легкі іони). Аероіони, що є носіями позитивних зарядів (важкі іони), діють шкідливо.

Атмосферне повітря, залежно від умов місцевості, має різний аероіонний склад. Найбільша кількість легких іонів (25 тис. в 1 см3 і більше) — у повітрі гірських та приморських районів; у повітрі великих міст — у середньому від 40 до 400 легких аероіонів в 1 см3.

Аероіонотерапія дає ефект при лікуванні захворювань серцево-судинної і дихальної систем (зокрема — бронхіальної астми, коклюшу), гіпертонічної хвороби, виразкової хвороби шлунка тощо.

Джерело інформації: Українська радянська енциклопедія. В 12-ти томах / За ред. М. Бажана. — 2-ге вид. — К.: Гол. редакція УРЕ, 1974-1985.

Проживання

Харчування

Виховання

Реабілітація та оздоровлення