У санаторії «Малятко» діти отримують повноцінне збалансоване п”ятиразове харчування. При цьому широко використовується дієтотерапія, враховуються навіть побажання відпочиваючих, якщо вони співпадають з вимогами щодо дієтичного харчування.

Щодня діти отримують фрукти, овочі, натуральні соки та домашню випічку (здобні булочки, запіканки з творогу, млинці

Повноцінне та якісне харчування в санаторії є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей, які проходять оздоровлення в санаторії. Раціональний режим харчування санаторію, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей.

Організація харчування ведеться відповідно до  Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227. Основними принципами організації харчування є: енергетична цінність раціонів відповідає енерговитратам дітей, збалансованість та максимальна різноманітність раціону, технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їхні смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність, забезпечення санітарно-гігієнічних норм (дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їхнє транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв).

У санаторії розроблена велика картотека страв, яка складається приблизно з 250 технологічних карточок розроблених відповідно до різних вікових категорій дітей за декількома рецептурними збірниками. Картотека дає можливість застосування різних дієтичних столів, а також гіпоалергенної дієти, застосування якої благоприємно впливає на лікування захворювань органів дихання з алергічною етіологією.

Харчування в санаторії 5 – тиразове. ведеться систематична і планомірна робота, зокрема: організовано безпечне і якісне харчування дітей (замовлення і прийняття безпечних і якісних продуктів харчування, продовольчої сировини у необхідній кількості, додержання умов і термінів їхнього зберігання, технології приготування страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку). Харчування здійснюється згідно з двотижневим меню (на літній,  осінній та зимово-весняний період).

Щодня на кожний наступний день складається меню-розклад відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного двотижневого меню, картотеки страв, окремо для двох вікових груп – дітей віком від 4 до 7років та дітей віком від 8 до 11 років згідно з затвердженими нормами харчування.

Об’єм та частота завозу продуктів харчування та продовольчої сировини регулюються в залежності від терміну їхньої реалізації та кількості дітей в санаторії й завозяться в заклад 2-3 рази на тиждень. Продукти харчування надходять до закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їхню безпечність, якість, ґатунок, категорію і дату виготовлення.

Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів ведеться «Журнал обліку виконання норм харчування». На підставі даних цього журналу кожні 10 днів проводиться аналіз якості харчування, а при необхідності – його корекція.

Для отримання інформації батьками про харчування дітей у закладі, в інформаційних куточках кожного корпусу, щодня розміщується меню.

Подальші напрямки роботи закладу щодо харчування:

– проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьківської громадськості щодо організації раціонального харчування у сім’ї;
– постійна інформація батьків про стан харчування дітей, які перебувають в санаторії.

Проживання

Детальніше

Харчування

Детальніше

Виховання

Детальніше

Лікування

Детальніше