Закарпатський обласний дитячий санаторій «Малятко» першої акредитаційної категорії єдиний на території Закарпатської області, як цілодобовий стаціонарний заклад охорони здоров’я, що забезпечує надання дітям послуги лікувального, оздоровчого, профілактичного та реабілітаційного характеру. Для ефективної реабілітації та оздоровлення важливим є:

 • кліматичні умови;
 • застосування фізіотерапевтичних методів;
 • дієтотерапія;
 • лікувальна фізкультура;
 • інших методи лікування та реабілітації.

У санаторій приймають дітей віком від 3-х до 12-ти років. Кількість оздоровлених дітей за останні десять років зросла більше, ніж удвічі, тобто понад 1200 дітей за рік. Це пов’язано із покращенням діагностично-лікувальної бази санаторію, впровадженням сучасних методів реабілітації та чітким дотриманням протоколів. Термін перебування дітей на час реабілітації становить 14 днів.

В 2021 році заклад законтрактувався з Національною службою здоров’я України за трьома пакетами для надання послуг:

 1. «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, упродовж перших трьох років життя».
 2. «Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату».
 3. «Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи».

З 2020 року санаторій «Малятко» бере участь у міжнародному проекті «Спільна ініціатива з покращення якості життя дітей з онкохворобами на Закарпатті, в Кошицькому та Пряшівському краї» (HUSKROUA/1702/8.2/0127) програми транскордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014-2020, що виконується громадською організацією «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників». Згідно з умовами програми на базі закладу вже проходять реабілітацію діти з онкопатологією, а також заклад отримав сучасний апарат для реабілітації MOTOmed –пристрій для активно-пасивної реабілітації та розробки кінцівок для дітей з порушенням ходьби і обмеженою моторикою рук та ніг.

В закладі також створені належні умови для забезпечення якісного медичного обслуговування, харчування та культурно-виховної роботи дітей з бронхо-легеневою патологією. Захворювання дихальної системи посідають одне з перших місць у структурі дитячої захворюваності.

До показів санаторного лікування та оздоровлення дітей на базі закладу відносять:

 • часто хворіючі діти (діти з рекурентними респіраторними захворюваннями);
  діти з бронхообструктивним синдромом в анамнезі;
  бронхо-легенева патологія (реконвалесценти пневмоній, рецидивуючий бронхіт тощо);
 • ЛОР-патологія (хронічні тонзиліти, хронічні фарингіти, хронічні гайморити тощо);
 • алергічна патологія (бронхіальна астма, алергічний риніт тощо).

У санаторії поєднується лікувальна та педагогічна робота при проведенні відновлювального лікування дітям із захворюваннями органів дихання, опорно-рухової та нервової систем, цукровим діабетом та онкогематологічною патологією. Формується надзвичайний та ефективний вплив на розвиток фізичних і моральних якостей дитини, здорового майбутнього нашого суспільства.

Враховуючи наявний досвід та матеріально-технічну базу, санаторій «Малятко» пропонує проводити лікування дітей, котрі перенесли коронавірусну інфекцію. На базі закладу можлива комплексна реабілітація, спрямована на відновлення функцій дихальної системи, а також, що дуже важливо, на нормалізацію психоемоційного стану і покращення якості життя дитини та її сім’ї. Розроблений комплекс передбачає галоаерозольтерапію (використання аерозольних середовищ кам’яної солі у вигляді групових інгаляцій), кисневу терапію (у вигляді вживання синглентно-кисневої пінки, інгаляцій і активованої води), віброакустична дія на грудну клітку та комплекс загальнозміцнюючої лікувальної фізкультури.

На вході в корпуси наявні пандуси. Заклад внесений в Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю», який формується Фондом соціального захисту інвалідів.

Заклад надає послуги дітям з інвалідністю:

 • з ураженнями опорно-рухового апарату;
 • центральної і периферичної нервової системи, в т. ч. з ДЦП;
 • синдром Дауна;
 • розладами аутичного спектру (аутизм);
 • із захворюваннями внутрішніх органів;
 • онкопатологією, в стадії стійкої клінічної ремісії.

Одним із методів реабілітації є розвиваюча верхова їзда на конях та іпотерапія, яку практикують в закладі протягом багатьох років. У санаторії працюють фахові реабілітологи, які проходили спеціальне навчання як в Україні, так і за кордоном, та мають відповідні сертифікати, котрі дозволяють їм застосовувати у своїй роботі новітні іпотерапевтичні методики, що дають гарні результати при роботі з аутистами та дітьми з обмеженими можливостями.

Останні новини:

Передзвоніть мені: