У санаторії розроблені чіткі алгоритми діагностичного , реабілітаційного та лікувального етапів у дітей із опорно-руховими та нервовими розладами.
Консультації та послуги реабілітації:
Консультації:
– лікаря ФРМ ( фізичної та реабілітаційної медицини);
– ортопеда-травматолога дитячого;
– лікаря-невролога дитячого;
– лікаря фізіотерапевта;
– лікаря лікувальної та спортивної медицини;
– фізичного терапевта;
– ерготерапевта;
– медичного психолога;
– дієтолога-нутриціолога;
Клінічна лабораторія
Методи діагностики:
- електрокардіографія;
- спірографія;
- пікфлоуметрія;
- гематологічне та біохімічне обстеження крові;
- аналіз сечі;
- рентгенографія
Кліматотерапія
Заклад розташований в оточенні хвойних та інших видів багаторічних насаджень. Територія дозволяє здійснювати тривалі прогулянки на свіжому повітрі, а також відпочивати за настільними іграми у бесідках. Навесні око милують квітучі плодові дерева, а восени п’янкий аромат достиглих яблук, слив та груш. Любителів ранкової прогулянки обов’язково супроводжують спів пташок та грайливі прудкі білочки.
Серед фруктового саду розташований кінно-спортивний клуб , в якому проживають коні та поні, баранчики, кози, кури різних порід, качки, коти, кролики. Такий контакт дозволяє діткам ближче познайомитися зі свійськими тваринами, пізнати їх життя та навчитися піклуватися та доглядати за ними.
Небулайзерна терапія
Небулайзер (від лат. Nebula – туман) – це прилад, який перетворює розчин лікарського засобу в аерозоль, що полегшує надходження терапевтичних доз лікарського препарату в дихальні шляхи. Показання до застосування інгаляторів небулайзерного типу: гострі респіраторні захворювання верхніх дихальних шляхів (риніт, фарингіт, ларингіт, трахеїт) та їх ускладнення; пневмонія; хронічні обструктивні захворювання легенів, хронічний бронхіт; бронхіальна астма; туберкульоз легенів і бронхів; профілактика післяопераційних ускладнень органів дихання; муковісцидоз; емфізема; бронхоектатична хвороба тощо.
Розвиваюча верхова їзда, іпотерапія
Іпотерапія (від грецького слова «гіппос» – кінь) – метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди. Про сприятливий вплив верхової їзди на хворих і поранених свідчать ще записи у працях античних медиків і лікарів Середньовіччя. На сьогодні цей метод використовують і в санаторії «Малятко» для реабілітації дітей .
Детальніше в розділі Іпотерапія
Загальними протипоказаннями направлення дітей до санаторію є усі хвороби в гострому періоді, інфекційні хвороби до закінчення терміну ізоляції, активні форми туберкульозу, хвороби серцево-судинної системи з недостатністю кровообігу вище І ступеня, діти з епілепсією та психоневрозами.