Комунальний заклад Закарпатської обласної ради «Закарпатський обласний дитячий санаторій «Малятко» після виходу Закарпаття із «червоної зони» прийняв на реабілітацію перших дітей. У зв’язку з цим голова облради Олексій Петров вирішив навідатися до закладу і з’ясувати, наскільки він готовий до прийому пацієнтів та окреслити перспективи функціонування «Малятко» на найближчий рік.

Директор санаторію Галина Мороз розповіла, що заклад прийняв 45 діток за електронними направленнями сімейних лікарів на реабілітацію. Прийом організували як пілотний проєкт разом з Оноківською ОТГ та директорами шкіл, які профінансували для діток харчування та довіз із віддалених куточків громади.

Діти отримують реабілітаційні процедури, мають час на навчання та дозвілля, увечері у супроводі шкільних педагогів їх відвозять додому. Фактично, реабілітація малечі проходить без відриву від навчального процесу.

Голова обласної ради Олексій Петров поцікавився, як санаторій співпрацює з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Пані Галина каже, що наразі заклад реалізовує два пакети, які фінансуються службою здоров’я. Це — медична реабілітація дорослих та дітей з ураженням опорнорухового апарату та медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням нервової системи. Однак, дорослих санаторій не приймає, оскільки має ліцензію лише на реабілітацію дітей.

Для повноцінного функціонування «Малятко», за словами пані Галини Мороз, заклад має бути завантажений не менше ніж 100 дітей на місяць. Якщо ж після контрактування НСЗУ профінансує меншу кількість послуг, решту санаторій планує набрати за рахунок реалізації путівок на оздоровлення.

Олексій Петров оглянув приміщення санаторію, у яких проходять реабілітацію діти та звернув увагу на не введений у експлуатацію нещодавно відреконструйований за 7 мільйонів 938 тисяч гривень млн грн лікувально-діагностичного корпус закладу. Тут мають бути обладнані сучасні кабінети для діагностики та лікування дітей. Також має бути облаштовано ліфт для дітей з обмеженими можливостями.

У директорки закладу є задум облаштувати блок для проведення галоерозольтерапії з метою надання реабілітаційних послуг дітям із захворюваннями органів дихання, в тому числі, після перенесення коронавірусної інфекції. Приміщення у найближчий час, після виконання умов договору і з боку КП «Управління комунальним майном області» і з боку підрядника, буде готове до роботи.